Information Planet

Agencies

O nas

Przedstawicielstwo Szkół Zagranicznych PERFECT działa w Polsce od 1992 roku.

Jako pierwsi w Polsce zajęliśmy się promowaniem i organizacją wyjazdów do Australii a także do Nowej Zelandii – nasze doświadczenie w tej dziedzinie to już ponad 15 lat, podczas których pomogliśmy setkom naszych klientów zrealizować wyjazdy do wymarzonych miejsc. Zapraszamy Was do Kanady - kraju wielu możliwości...

Dowiedz się więcej

Kontakt

Obowiązki podatkowe

Jakie podatki musisz zapłacić pracując w Kanadzie?

Z Twojej wypłaty należy odprowadzić następujące podatki:
- Canada Pension Plan (CPP) lub Quebec Pension Plan (QPP) – to podatki w wysokości około 3% wynagrodzenia (podobne do naszych systemów emerytalnych),

- Employment Insurance (EI) – to podatek stanowiący niejako zabezpieczeni społeczne – jest on nie refundowany dla obywateli nie posiadających obywatelstwa kanadyjskiego.

- Income Tax – podatek dochodowy – to najwyższy podatek, stanowiący około 17% wynagrodzenia. Można jednak wnioskować o zwolnienie z tego podatku.

Czy możesz ubiegać się o zwrot nadpłaty podatku?

System podatkowy w Kanadzie, podobnie jak w Polsce, pobiera zaliczki, których nadwyżki, po ustanym stosunku pracy bądź po zakończeniu roku podatkowego pracownik może odzyskać. Rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, czyli trwa od 1 stycznie od 31 grudnia. O zwrot nadpłaty możesz ubiegać się do 10 lat wstecz.

Jeśli chcesz sprawdzić czy przysługuje Ci zwrot podatku z Kanady, skontaktuj się z naszym biurem, lub skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora zwrotu podatku z Kanady.

O czym powinieneś pamiętać rozwiązując umowę o pracę w Kanadzie?

- Aby uzyskać od pracodawcy wykaz Twoich przychodów wraz z odprowadzonymi podatkami,

- Aby zostawić pracodawcy swój adres domowy – będzie on potrzebny w Urzędzie Podatkowym,

- Aby posiadać dane kontaktowe pracodawców – aby w razie pytan można było skontaktować się bezpośrednio z nimi.

Logos_schools